Bloog Wirtualna Polska
Są 1 277 204 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Góry Stołowe

poniedziałek, 19 kwietnia 2010 11:25

Kotlina Kłodzka, a szczególnie jej najciekawsza część, jaką są Góry Stołowe, to wspaniały zakątek o ciekawej budowie i wielu atrakcjach turystycznych. Niestety przez lata stał on trochę na uboczu pozostając w cieniu tatrzańskiego giganta. Jest to dosyć niesprawiedliwy porządek rzeczy, ponieważ Góry Stołowe są rejonem niezwykle ciekawym.
Wypiętrzanie obecnego masywu górskiego w tym rejonie zaczęło się pod koniec oligocenu, a równa dotąd powierzchnia rozczłonkowała się zostając wyniesiona na różne wysokości. W kolejnych erach następowały postępujące po sobie zrównania i wypiętrzenia, w wyniku których otrzymaliśmy skomplikowaną - niezwykle atrakcyjną wizualnie rzeźbę poszatkowanych skał, rozpadlin, szczelin i wzniesień.
Przy okazji można poznać wspaniałe gatunki roślin i zwierząt, występujące w regionie, dostrzec zabytki (w tym pozostałości po twierdzach austriackich z czasów zaborów). Do cech czysto użytkowych Kotliny Kłodzkiej dodać należy rozbudowaną sieć dróg ułatwiającą podróżowanie oraz spore zaplecze hotelowe. Dzięki temu nasza wyprawa do południowej Polski może się okazać naprawdę dużym sukcesem. Miejsce wydaje się świetne do tego, by odpocząć odrobinę od wielkomiejskiego zgiełku, złapać trochę świeżego powietrza i zaznać długo wyczekiwanego spokoju. Jednocześnie jest to jedno z tych miejsc, które wydają się świetnymi propozycjami na organizację takich wyjazdów, jak zielone szkoły dla młodzieży oraz konferencje dla firm.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (22) | dodaj komentarz

Nieznana Polska: Kotlina Kłodzka

poniedziałek, 19 kwietnia 2010 11:23

Kotlina Kłodzka to jeden z najciekawszych i najsłabiej poznanych rejonów Polski. Przez lata zapomniany i odcięty od mediów obecnie odzyskuje należną mu sławę. Niestety złożyło się tak, że Kotlina Kłodzka była przez długie lata skutecznie pomijana we wszystkich większych i ważniejszych poradnikach turystycznych wydawanych w Polsce. Stało się tak dlatego, że stanowi ona rejon słabo poznany, którego turystyczna historia nie jest tak bogata jak np. Tatr. Okazało się to jednak, że w końcu stało się to wielkim atutem. Niesamowite atrakcje przyrodnicze regionu są w większości nieznane dla turystów, a przez to jeszcze bardziej atrakcyjne. Obecnie rejon Kotliny Kłodzkiej staje się niezwykle popularny wśród tych turystów, którzy nie tylko cenią sobie unikalne piękno górskiej przyrody, lecz również tych, którzy nie mają ochoty oglądać ciągle tego samego. Z tego też względu ściągają oni coraz liczniej do tego regionu chcąc poznać go jak najlepiej i skorzystać z jego bogatej oferty turystycznej, która obejmuje najróżniejsze pensjonaty, uzdrowiska, hotele. Jest to też znakomite miejsce do organizacji spotkań integracyjnych. Zielone szkoły Kotlina Kłodzka traktuje nie tylko jako sposób do szybkiego zarobienia pieniędzy, ale przede wszystkim jak inwestycję w przyszłość. W końcu to nasze dzieci w końcu staną się dorosłymi, którzy będą samodzielnie podejmować decyzje na temat miejsca, w którym spędzają wakacje. W pewnym momencie już nie bajki dla dzieci będą je interesować, lecz interesujące miejsca do zwiedzenia, nieodkryte krainy i długie wędrówki.
Pamiętajmy o tym, że wakacje to okres, który trzeba wykorzystać w taki sposób, aby wypocząc jak najlepiej i naładować akumulatory do ciężkiej pracy. Stąd należy wybrać takie miejsce, które stanowić będzie dla nas jednocześnie oazę spokoju, konglomerat wspaniałej przyrody oraz wyzwanie, które bedziemy chcieli podjąć. Piękno polskiej przyrody czeka tylko by je odkryć, a niezapomniane przygody, jakie czekają nas w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej z pewnością będą warte opowiadania przez długie lata. Dlatego warto zainwestować w taki urlop, który sprawi nam najwięcej radości.
Podziel się
oceń
0
1

komentarze (18) | dodaj komentarz

Tajemnice Kotliny Kłodzkiej

poniedziałek, 19 kwietnia 2010 11:19

Kotlina Kłodzka to rejon, w którym wiele miejsc wciąż pozostaje nieodgadnionych i tajemniczych. Na szczęście w jej centrum znaleźć można interesujące noclegi. Góry Stołowe są tym fragmentem kotliny, który jest jednym z najbardziej interesujących i najchętniej odwiedzanych przez turystów. Stąd coraz większe zainteresowanie rejonem. Hotel w Kotlinie Kłodzkiej oferuje bazę wypadową do wycieczek w odludne rejony, gdzie przyroda wciaż majestatycznie włada ogromnymi obszarami nienarusznymi przez ludzich najeźdźców. Innym ważnym elementem uzupełniającym wspaniałe walory turystyczne regionu jest dobra restauracja. Kotlina Kłodzka to niesamowite miejsce, jednak bez odpowiedniego zaplecza gastronomicznego traciłaby wiele ze swojego uroku. Na szczęście możemy nie tylko poprzebywać na łonie przyrody lecz również zjeść dobrze i nie przepłacając. Podsumowując stwierdzić należy, że Góry Stołowe oraz inne rejony Kotliny Kłodzkiej są wspaniałymi rejonami turystycznymi, z wieloma miejscami o tajemniczej naturze, piękne i polskie. A dobra baza hotelowa i restauracyjna jest doskonałym uzupełnieniem możliwości przebywania na łonie rodzimej natury.
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (20) | dodaj komentarz

środa, 17 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  31 925  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

O moim bloogu

Kotlina Kłodzka to jeden z najpiękniejszych rejonów w Polsce. Ta zapomniana już częściowo kraina wciąż zadziwia swoich gości baśniową tajemniczością i fascynującym obliczem przyrody.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 31925

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl